YTX5L-BS Motorcycle Battery
Specification
| Item | Lead acid battery |
| Warranty | 1year |
| Application | Motorcycle |
| Battery Size | 114*70*107mm |
| Brand Name | TYN |
| Certification | MSDS |
| Place of Origin | China Shandong |
| Weight | 1.7kg/1.85kg |
| Battery type | Motorcycle battery |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 5AH |
| Color | BLACK/BROWN/WHITE/YELLOW/GREEN/BLUE |
| Material | ABS/PVC/Plumbum |
| Cycle life | Long deep cycle |
| OEM/ODM | Accept |
