12V200AH lead-acid battery
Specification
| Item | Lead acid battery |
| Warranty | 1year |
| Application | Energy storage power supply, DC panel, UPS (energy storage battery weights vary, large quantities can be customized according to customer requirements) |
| Battery Size | 522*240*216mm |
| Brand Name | TYN |
| Certification | MSDS |
| Place of Origin | China Shandong |
| Weight | 45-56kg |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 200AH |
| Color | BLACK/BROWN/WHITE/YELLOW/GREEN/BLUE |
| Material | ABS/PVC/Plumbum |
| Cycle life | Long deep cycle |
| OEM/ODM | Accept |

